Kampüste Yaşam

BARINMA

Atılım Üniversitesi’nde Ankara dışından gelen öğrencilerin barınma ihtiyaçları anlaşmalı olduğumuz Özel Nazlı Kız Öğrenci Yurdu ve Özel Emre Erkek Öğrenci Yurdu ile karşılanmaktadır.

Ailelerinden uzakta olan öğrencilerimize; güven duyacakları, evlerini aratmayan konforlu bir ortam sunan yurtlarda, öğrencilerimizin tüm gereksinimleri düşünülerek hizmet verilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için:

http://uniaday.atilim.edu.tr/barinma

 

BESLENME

Atılım Üniversitesi merkez kampüsünde 5.000 öğrenciye hizmet verebilecek 5 adet kafeterya ve 1 adet kantin bulunmaktadır. Kafeterya ve kantinler öğrencilere, akademik ve idari personele, beslenmenin insan hayatındaki önemi doğrultusunda özenli hizmet vermektedir.

Ayrıntılı bilgi için:

http://uniaday.atilim.edu.tr/yeme-icme

 

 

 

SAĞLIK HİZMETLERİ

Üniversitemiz öğrencilerine sağlık hizmetleri sağlık Merkezimizde, ayakta tedavi yöntemi ile verilmektedir.

Sağlık Merkezinde konusunda uzman ve deneyimli iki doktor, iki hemşire ve bir erkek att(acil tıp teknisyeni)görev yapmaktadır. Merkezimizde Üniversitemiz personeli ve öğrencilerine sağlık hizmeti, haftanın beş günü 09.00-18.00 saatleri arasında verilmektedir. Sağlık Merkezinde acil müdahalelerin yanı sıra devam eden hastalıkların tedavisine de yardımcı olunmaktadır. Acil durumlar için Üniversitemiz Sağlık Merkezinde tam donanımlı bir hasta nakil aracı bulundurulmaktadır. Sağlık Merkezimiz Mühendislik C Blok -2 katında hizmet vermektedir.

Ayrıntılı bilgi için:

http://uniaday.atilim.edu.tr/saglik-hizmetleri

 

ULAŞIM

Üniversite Yerleşkemiz Kent merkezine 20 km. Çevre yoluna ise 6 km. uzaklıktadır. Ankara'nın yeni yaşam alanlarından İncek Köyü Yakınlarında kuruludur. Ulaşım hizmetleri EGO otobüsleri, dolmuşlar ve öğrencilerimiz için özel semt servisleri ve ring servisleri ile sağlanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için:

http://atilim.edu.tr/kampuste-ulasim

 

ENGELLİ ÖĞRENCİLER OFİSİ

Üniversitemizde öğrenim gören engelli öğrencilerin, öğrenim hayatlarını ve toplumsal katılımlarını kolaylaştırmak için gerekli tedbirleri almak ve bu yönde düzenlemeler yapmak amacıyla Engelli Öğrenciler Ofisi kurulmuştur.

Ayrıntılı bilgi için:

http://uniaday.atilim.edu.tr/engelli-ogrenciler-ofisi

 

BURS OLANAKLARI

Üniversitemiz, başarılı öğrencilerin kaydını sağlamak, öğrencileri teşvik etmek, başarı oranlarını arttırmak amacı ile belirli koşullarda karşılıksız burs olanakları sunmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için:

http://uniaday.atilim.edu.tr/burslar

 

ÖĞRENCİ DEKANLIĞI

2010-2011 Akademik yılından itibaren Rektörlüğümüze doğrudan bağlı olarak faaliyet göstermeye başlayan Öğrenci Dekanlığı, öncelikle öğrencilerimizin her türlü sorununun, her konudaki dilek, istek, şikayet ve önerilerinin üniversite  yönetimine iletilmesi hususunda öğrenci ve yönetim arasında köprü vazifesi  gören bir birimdir. Öğrenci Dekanlığımıza bağlı olarak görev yapan Öğrenci İşleri Müdürlüğü, Spor Koordinatörlüğü, Sosyal ve Kültür İşler Müdürlüğü ve Kariyer Planlama ve Mezunlarla İletişim Koordinatörlüğü’ de her türlü çalışma ve faaliyetini Dekanlığımıza bağlı olarak yürütmektedirler.

Ayrıntılı bilgi için:

http://od.atilim.edu.tr/?lang=tr

ÇALIŞMA/ÖĞRENME ALANLARI

-Kadriye Zaim Kütüphanesi

Kütüphane, 2013 Mart ayından beri yeni binasında hizmet vermektedir. Symphony  Kütüphane Otomasyon Programı, proxy servisi, ödünç kitap vermede self check sistemi gibi çağdaş teknolojik olanaklar araştırmacılar ve öğrencilerimize sunulmaktadır. Bilimin ve teknolojinin gelişimi, öğrencilerimizin eğitimleri ile ilgili araştırmalarını mekandan bağımsız olarak gerçekleştirebilmeleri için kütüphane hizmetlerimiz online olarak sunulmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için:

http://library.atilim.edu.tr/

ULUSLARARASI PROGRAMLAR

a -ULUSLARASI MERKEZ

Uluslararası Merkez, Atılım Üniversitesi'nin uluslararası alandaki tanıtım faaliyetlerini yürüten birimi olarak, üniversitenin programları ve paydaşlarına sunabileceği imkanlar hakkında ilgilileri bilgilendirir, yönlendirir ve gelen soruları cevaplandırır. Uluslararası Merkez, öğrenimini Atılım Üniversitesi'nde sürdürmek isteyen her dereceden (BSc, MSc, PhD) tam zamanlı öğrencilerle, gelen veya giden tüm transfer ve değişim öğrencilerinin iş ve işlemlerini, başvuru aşamasından itibaren yürütür. Bu amaçla, üniversite içindeki ilgili diğer birimlerle koordinasyonu sağlar. 

Ayrıntılı bilgi için:

http://ic.atilim.edu.tr/?lang=tr

 b-AB VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER OFİSİ

Atılım Üniversitesi AB ve Uluslararası ilişkiler Birimi Üniversitemizin Avrupa Eğitim ve Araştırma alanlarına entegrasyonunun sağlanmasına yönelik tüm program ve faaliyetlerin yürütülmesinde rektörlüğe, fakülte ve okullara destek vermek amacıyla kurulmuştur. Birim, Rektörlüğe bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ayrıntılı bilgi için:

http://iro.atilim.edu.tr/?lang=tr

 

STAJ İMKANLARI

Üniversitemiz tarafından öğrencilerimizin mezuniyet öncesinde deneyim kazanmaları, profesyonel iş hayatı ile ilgili bilgi edinebilmeleri ve teorik bilgilerini nasıl uygulayacaklarını görmeleri açısından staj eğitimin en önemli parçalarından biri olarak değerlendirilmektedir.

Öğrencilerimizin kendi alanlarıyla ilgili sektörlerde en yetkin kurumlarda bu önemli deneyimi yaşamaları amacıyla Kariyer Planlama ve Mezunlarla İletişim Ofisi tarafından staj anlaşmaları yapılmakta, öğrencilerimize en uygun staj yerleri konusunda danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için:

http://uniaday.atilim.edu.tr/staj

SPORTİF AKTİVİTELER

Atılım Üniversitesi, öğrencilerin ve personelin kampüs yaşamlarını canlandırmak, spor yapma imkanlarını geliştirmek fiziksel gelişimlerini arttırmak ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmalarına katkıda bulunmak amacı ile kurslar ve kondisyon programları düzenlemektedir. Amacımız, öğrencilerimizin ve personelimizin eğitim hayatı dışında ilgi duydukları alanlarda çalışmalarını ve gelişmelerini sağlamak, öğrencilerimize ve personelimize sağlıklı ve temiz bir ortamda spor yapma imkanı sunmak ve hayatları boyunca kullanabilecekleri spor yetenekler kazandırmaktır.

Ayrıntılı bilgi için:

 http://spor.atilim.edu.tr/

KARİYER PLANLAMA VE MEZUNLARLA İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ

Öğrencilerimize eğitim süreleri boyunca iş yaşamını tanıtarak kariyer bilinci oluşturmak, eğilimleri doğrultusunda geleceklerini planlama olanağı sağlamak, doğru seçimler yapmalarına yardımcı olmak, iş dünyası ile bağlantı kurmalarına destek olmak, eğitim ve becerilerini doğru bir biçimde tanıtmalarına yardımcı olmak amacıyla kurulmuş olan birimimiz Atılım Üniversitesi Rektörlük Binası’nda hizmet vermektedir.

Ayrıntılı bilgi için:

http://cpa.atilim.edu.tr/

 

ÖĞRENCİ GELİŞİM VE DANIŞMA MERKEZİ

 

Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi, öğrencilerimize, psikolojik, eğitim-öğretim ve sosyal gelişim alanlarında sahip oldukları potansiyeli gerçekleştirebilmeleri ile ilgili konularda yardımcı olmak ve eğitimlerinde başarıya giden yolda danışmanlık hizmeti sunmak amacıyla kurulmuştur.

Ayrıntılı bilgi için:

http://ogdm.atilim.edu.tr/

TEKNOLOJİK ALT YAPI

Bilim ve teknolojideki gelişmelerin odağındaki Üniversitemiz; öğrencilerimiz ve mensuplarımızın günlük hayatlarının bir parçası olan teknolojiyi yakından takip edebilmeleri, kullanabilmeleri, gerekli donanımı kazanabilmeleri için yatırımlarını arttırmaktadır. Bu amaçla yerleşkemizde tüm kapalı ve açık alanlarda kablosuz internet hizmeti EDUROAM ve Atılım WiFi aracılığı ile sağlanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için:

http://atilim.edu.tr/teknolojik-alt-yapi